דף בית > אודות אפון הפלא
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
אודות אפון הפלא

נעים מאד, שמי עינה, וגדלתי בגליל. כל ילדותי הייתה ספוגה בריחות וטעמים של האזור, אבל גם של המטבח המשפחתי. מסתבר שאהבתי לעזור לאמא במטבח עוד מלפני שאני זוכרת את עצמי, ולשמחתי היא לא רק לימדה אותי הרבה אלא נתנה לי גם ללמוד ולהמציא בעצמי.

לימים גם יצא לי להיות הטבחית של גני הילדים בקיבוץ, שם התמחיתי בלהגניב כמה שיותר ירקות לאוכל מבלי שיבחינו בכך...

כשגדלתי קצת יצאתי לעיר הגדולה – ירושלים. העיר העתיקה מחד ומחנה יהודה מאידך הציתו את דמיוני. התחלתי לבשל לי ולשותפים, ובימי שישי הזמנו חברים, וחברים של חברים, וחברים של חברים של חברים, ו... בקיצור, הייתי מבשלת ארוחות להמון אנשים. בגלל אופיי המתחשב, תמיד דאגתי שגם לחברי הטבעונים, וגם לחבר שלא אוכל פחמימות, ואפילו לחברה שלא נוגעת בבצל ושום – יהיה אוכל טעים ומפנק. האתגר הזה פיתח אצלי יצירתיות, שאף חברי אוכלי-הכל הרוויחו ממנה. כמו בכל תחום – מכל מלמדי השכלתי, וכל חברי הבשלנים (המקצועיים והחובבים כאחד) גילו לי עוד ועוד צירופים ושיטות שלא הכרתי.

כשחזרתי לבית הורי בקיבוץ תובל, בדיוק סגרו את חדר האוכל ומרכז הסמינרים נותר ללא מענה קולינרי לסדנאות שהתקיימו בו. בשמחה רבה הרמתי את כפפת המטבח. תוך זמן לא רב לקוחותי המרוצים הזמינו אותי לבשל גם בסדנאות אחרות ברחבי הארץ. כל מי שעובדים איתי במטבח הם אוהבי בישול ואוהבי אדם, כדי שכל מה שיוצא מהמטבח שלנו יעשה באהבה גדולה.

וכך נולד אפון הפלא, ומאז הוא צומח וצומח...

ולמה "אפון הפלא"? בסיפור הידוע ג'ק מחליף את הפרה באפונים, ואנחנו מחליפים את הבשר בכל מה שצומח וטעים. חוצמזה, ממש כמו אמא של ג'ק, גם אתם לא תאמינו מה יכול לצאת מכמה אפונים...